Genellikle firmalar arası taşımacılık sektörü ile çalışan nakliyat işletmeleri için şöför talepleri oldukça yoğun bulunmaktadır. Bünyemizde başvuru yapan kişilerin bir çoğu bu vasfa sahiptir. Oscar İk müşterilerine şöför bulmak konusunda yardımcı olmaktadır.

Rutin ve masa başı işlerden sıkılıyor, seyahat etmeyi seviyor, araç kullanmayı bir hobi olarak görüyor ve “Uzun yollar tam bana göre!” diyorsanız; şöförlük sizin için ideal mesleklerden biri olabilir.

Çok geniş çalışma olanaklarına sahip bir iş kolu olduğu için, şöför ilanları arasından yeteneklerinize en uygun olan işleri tercih etmek, uzun yıllar boyunca kalıcı bir meslek sahibi olmanızı sağlayacaktır. İşinde iyi bir şöför, ehliyetine ve sahip olduğu belgelere göre; uzun yol, plasiyer, kurye ve özel şöför gibi birbirinden bağımsız alanlarda farklı çalışma koşulları ve ücretler ile çalışabilir. İş verenler şöför iş ilanı açarken, bünyelerinde çalıştırabilecekleri ve gerekli yetkinliklere sahip adayların başvurularına öncelik tanımaktadırlar. Bu nedenle, D ve E sınıfı ehliyeti bulunan; SRC ve psikoteknik belgelere sahip olan adaylar ve yıllarını söförlüğe vermiş kişiler çok daha kolay iş bulabilmektedir.

Ayrıca, otobüs ve tır başında direksiyon sallamak sizin için zor geliyor, günlerce şehir dışında çalışmak istemiyorsanız, çoğunlukla şehir içinde ve rahat çalışma şartlarıyla görev alabileceğiniz, özel ve vip şöför iş ilanları arasından size en uygun olanlara da başvurabilirsiniz.